Thomas Chevrolet
106 -LBS
1st Calan Bollman (Chestnut Ridge) DEC Nathan Pelesky (North Star),
8-1
3rd Niko Ferra Lower (Burrell) F Nevada Koehler (Greenville), 2:38
5th Riley Hoenstien (Northern Garrett) DEC Jaxon Matthews (Central
Martinsburg), 7-3
7th Reyan Imler (Northern Bedford) DEC Landon Ulderich
(Berlin-Brothers Valley), 6-3
113 -LBS
1st Gavin Bradley (Athens) DEC Jacob Brenneman (Northern Garrett),
8-4
3rd Kai Burkett (Chestnut Ridge) MD Gannon Smith (Newport), 14-0
5th Blayke Knauf (Greenville) DEC Matthew Schultheis (Freedom
Area), 8-7
7th Luke Geibig (Mount Pleasant) DEC Shawn Szymanksi (Burrell), 1-0
120 -LBS
1st Nate Holderbaum (Chestnut Ridge) DEC Kyle Mccollum
(Beth-Center), 7-5 SV
3rd Nick Salerno (Burrell) DEC Kneeland Riley (Greenville), 3-0
5th Ian Crouch (Central Martinsburg) F Shane Fink (Northern
Garrett), 0:52
7th Danny Grigas (North Schuykill) DEC Chad Weist (Tussey
Mountain), 12-6
126 -LBS
1st Ross Dull (Chestnut Ridge) DEC Damian George (Mount Pleasant),
11-10
3rd Roland Mills (Huntingdon Area) DEC Trent Valovchik (Burrell),
8-3
5th Hunter Horton (Tussey Mountain) F Eli Brougher (North Star),
5:23
7th Camden Koontz (Bedford) F Issac Westrick (Cambria Heights),
0:44
132 -LBS
1st Ian Oswalt (Burrell) MD Tyler Berish (Beth-Center), 11-3
3rd Kaleb Miller (Chestnut Ridge) F Grant Kauffman (Newport), 1:50
5th Cole Claycomb (Claysburg-Kimmel) DEC Jacob Dawson (Bedford),
4-1
7th Luke Gentile (Greenville) DEC Lucas Shaulis (Mount Pleasant),
10-5 SV
138 -LBS
1st Kaden Cassidy (Bedford) DEC Kenny Duschek (Freedom Area), 3-2
3rd Tyler Coddington (Berlin-Brothers Valley) DEC Ian Sherlock
(Northern Bedford), 3-0
5th Trevor Weyandt Saint (Chestnut Ridge) DEC Noah Gnibus (Mount
Pleasant), 5-0
7th Lane Younker (Everett) DEC Cade Keithley (Claysburg-Kimmel), 6-2
145 -LBS
1st Tristan Pugh (Berlin-Brothers Valley) F Dorian Gonzalez
(Newport), 4:57
3rd Ethan Hemminger (Somerset) DEC Gryphon Callihan (Chestnut
Ridge), 2-1
5th Trevor Pettit (Beth-Center) DEC Simon Slahtovsky (Burrell), 5-3
7th Kolton Furry (North Star) DEC Sid Grove (Everett), 6-0
152 -LBS
1st Aj Corrado (Burrell) F Alec Supanick (North Star), 0:43
3rd Clayton Lee (Berlin-Brothers Valley) DEC Luke Moore Saint (Chestnut
Ridge), 5-3
5th Will Davis (Newport) MD Zach Stafursky (Athens), 11-1
7th Wyatt Campbell (Southern Huntingdon County) F Glenn Lenhardt
(Greenville), 2:10
160 -LBS
1st Daniel Moore Saint (Chestnut Ridge) F Kobe Harr (Claysburg-Kimmel),
4:06
3rd Briar Deline (Huntingdon Area) F Hunter Wilhelm (Northern
Garrett), 1:28
5th Noah Linderman (Burrell) DEC Austin Broadwater (Meyersdale),
5-2
7th Patrick Brewer (Mount Pleasant) F Alex Lange (Beth-Center),
0:32
170 -LBS
1st Trent Schultheis (Freedom Area) TF Myles Baney (Huntingdon
Area), 18-3 4:36
3rd Cole Karpinski (Greenville) F Jacob Scheib (Tri-Valley), 3:41
5th Mason Huggins (Newport) F Colby Imler (Northern Bedford), 3:49
7th Alex West (Athens) DEC Zach Weakland (Cambria Heights), 6-4
182 -LBS
1st Ian Eckenrode (Cambria Heights) DEC Seth Holderbaum (Chestnut
Ridge), 4-2
3rd Cole Clark (Burrell) DEC Ethan Kubat (Central Cambria), 2-1
5th Gage Peters (Huntingdon Area) DEC Cooper Lingenfelter
(Bedford), 12-5
7th Ethan Eicher (Central Martinsburg) DEC Jacob Davis Cresson, PA (Penn
Cambria), 8-4
195 -LBS
1st Ricky Feroce (Burrell) MD Ben Pernaselli (Athens), 9-1
3rd Bryce Salyers (North Star) DEC Jake Most (Berlin-Brothers
Valley), 6-5
5th Ashton Dull (Bedford) MD Zack Peck (Huntingdon Area), 10-2
7th Cody Rock (Everett) F Dom Claar Saint (Chestnut Ridge), 2:19
220 -LBS
1st Duane Knisely (Chestnut Ridge) DEC Ethan Rode (Newport), 3-2
3rd Brady Boburchak (Berlin-Brothers Valley) DEC Logan Propst
(Everett), 6-3
5th Bryant Most (Meyersdale) DEC Anthony Gentile (Greenville), 8-1
7th Jonathan Wolfe (Jefferson-Morgan) DEC Austin Wagner (Penn
Cambria), 3-2
285 -LBS
1st Jalen Stephens (Meyersdale) F Dawson Brown (Northeast Bradford), 0:34
3rd Matt Watkins (Tussey Mountain) DEC Keagan Braund (Athens), 7-3
5th Brayden Difrischia (Greenville) DEC Andrew Vessels
(Jefferson-Morgan), 7-4
7th Donovan Vogt (Somerset) FOR Jared Berkheimer (Penn Cambria)
Team Scores
1 Chestnut Ridge 286.5
2 Burrell 225.5
3 Berlin-Brothers Valley 158.5
4 Newport 156.5
5 Greenville 136.5
6 Huntingdon Area 135
7 North Star 132.5
8 Beth-Center 123
9 Bedford 115
10 Athens 106
11 Mount Pleasant Area 81.5
12 Northern Bedford 80.5
13 Freedom Area 77.5
14 Meyersdale 76
15 Northern Garrett 75
15 Tussey Mountain 75
17 Cambria Heights 60
18 North Schuykill 59.5
19 Central Martinsburg 59
19 Everett 59
21 Somerset 51
22 Claysburg-Kimmel 49
23 Central Cambria 47.5
24 Penn Cambria 45
25 Tri-Valley 44.5
26 Northeast Bradford 44
27 Jefferson-Morgan 26
28 Southern Huntingdon County 25
29 Conemaugh Township 11