Las Vegas Invitational
125 lbs
1st Jack Mueller Charlottesville, VA (Virginia) DEC Devin Schroder West
Lafayette, IN (Purdue), 6-2
3rd Michael Deaugustino Evanston, IL (Northwestern) DEC Joey Prata Blacksburg,
VA (Virginia Tech), 5-2
5th Alexander Mackall Ames, IA (Iowa State) DEC Brandon Courtney Goodyear, AZ
(Arizona State), 8-5
7th Jacob Schwarm Cedar Falls, IA (Northern Iowa) F Malik Heinselman Castle
Rock, CO (Ohio State), 1:38
133 lbs
1st Charles Tucker Ithaca, NY (Cornell) DEC Montorie Bridges Laramie, WY
(Wyoming), 4-1
3rd Ridge Lovett Post Falls, ID (Nebraska) DEC Todd Small Ames, IA (Iowa
State), 7-1
5th Mosha Schwartz Franktown, CO (Northern Colorado) DEC Dylan Koontz Plover,
WI (Ohio State), 6-5
7th Anthony Madrigal Oak Park, IL (Oklahoma) DEC Tim Rooney Kent, OH (Kent
State), 3-1 SV
141 lbs
1st Luke Pletcher Latrobe, PA (Ohio State) DEC Mitchell Mckee Hanover, MN
(Minnesota), 10-6
3rd Dom Demas Columbus, OH (Oklahoma) TF Ian Parker Ames, IA (Iowa State), 19-4
5:05
5th Chad Red jr. Lincoln, NE (Nebraska) MD Michael Blockhus Cresco, IA
(Northern Iowa), 16-6
7th Tariq Wilson Raleigh, NC (NC State) DEC Mitch Moore Blacksburg, VA
(Virginia Tech), 5-3 SV
149 lbs
1st Brayton Lee Minneapolis, MN (Minnesota) DEC Sam Sasso Nazareth, PA (Ohio
State), 6-4
3rd Yahya Thomas Chicago, IL (Northwestern) DEC Griffin Parriott Webster, MN
(Purdue), 10-3
5th Max Thomsen Cedar Falls, IA (Northern Iowa) M FOR Jarrett Degen Ames, IA
(Iowa State), 0-0 0:00
7th Brock Zacherl Mayport, PA (Clarion) DEC Collin Purinton Lincoln, NE
(Nebraska), 5-3
157 lbs
1st Ryan Deakin Broomfield, CO (Northwestern) DEC Hayden Hidlay Lewistown, PA
(NC State), 6-2
3rd David Carr Ames, IA (Iowa State) DEC Kendall Coleman West Lafayette, IN
(Purdue), 4-0
5th Jacob Wright Dinuba, CA (Fresno State) M FOR Justin Thomas Huntington
Beach, CA (Oklahoma)
7th Peyton Robb Lincoln, NE (Nebraska) DEC Jacori Teemer Long Beach, NY
(Arizona State), 5-0
165 lbs
1st Isaiah White Lincoln, NE (Nebraska) DEC Joshua Shields Tempe, AZ (Arizona
State), 3-1 SV
3rd Thomas Bullard Raleigh, NC (NC State) F Ethan Smith Aberdeen, MD (Ohio
State), 6:23
5th Andrew Fogarty Fargo, ND (North Dakota State) F Shayne Oster Homer Glen, IL
(Northwestern), 1:44
7th Philip Conigliaro Dedham, MA (Harvard) DEC Bailee O'reilly Minneapolis, MN
(Minnesota), 10-3
174 lbs
1st Dylan Lydy West Lafayette, IN (Purdue) DEC Bryce Steiert Waverly, IA
(Northern Iowa), 3-1 SV
3rd Michael Labriola Easton, PA (Nebraska) DEC Devin Skatzka Minneapolis, MN
(Minnesota), 7-5 SV
5th Anthony Valencia Tempe, AZ (Arizona State) M FOR Kimball Bastian Orem, UT
(Utah Valley)
7th Hayden Hastings Laramie, WY (Wyoming) F Brandon Womack Ithaca, NY
(Cornell), 6:55
184 lbs
1st Zahid Valencia Tempe, AZ (Arizona State) MD Trent Hidlay Raleigh, NC (NC
State), 12-4
3rd Hunter Bolen Blacksburg, VA (Virginia Tech) DEC Taylor Lujan Cedar Falls,
IA (Northern Iowa), 9-7
5th Taylor Venz Lincoln, NE (Nebraska) F Lou Deprez Binghamton, NY
(Binghamton), 1:29
7th Benjamin Darmstadt Ithaca, NY (Cornell) M FOR Jelani Embree Eastpointe, MI
(Michigan)
197 lbs
1st Kollin Moore Burbank, OH (Ohio State) MD Christian Brunner IL (Purdue),
16-6
3rd Thomas Lane Garden City, NY (Cal Poly) DEC Jake Woodley Pittsburgh, PA
(Oklahoma), 4-2
5th Eric Schultz Lincoln, NE (Nebraska) DEC Greg Bulsak South Park Township, PA
(Clarion), 4-2
7th Jacob Seely Grand Junction, CO (Northern Colorado) DEC Jay Aiello VA
(Virginia), 7-3
285 lbs
1st Mason Parris Lawrenceburg, IN (Michigan) DEC Tanner Hall Tempe, AZ (Arizona
State), 6-3
3rd Tate Orndorff Orem, UT (Utah Valley) DEC Gannon Gremmel Ames, IA (Iowa
State), 3-2
5th Carter Isley Cedar Falls, IA (Northern Iowa) DEC Christian Lance Nixa, MO
(Nebraska), 3-1
7th John Borst Blacksburg, VA (Virginia Tech) DEC Brian Andrews Laramie, WY
(Wyoming), 6-2